HC46 Bemaco - majster

15.03.2012 20:54

BARDEJOV (SZĽH) - Celkovými víťazmi prvej ligy v sezóne 2011/2012 sa stali hokejisti Bardejova. Rozhodli o tom v siedmom zápase finálovej série po výhre 6:2 nad Piešťanmi. Ide o historicky prvý triumf tohto tímu v druhej najvyššej súťaži. Doterajším maximom bolo tretie miesto zo sezóny 2009/2010.

Bardejovčania vyhrali prvú ligu ako farma extraligového klubu HC Košice. Z tohto dôvodu nemôžu postúpiť do najvyššej súťaže a nebudú hrať ani baráž o postup do Tipsport extraligy proti Nitre. Nitrianski hokejisti tak majú automaticky zabezpečenú účasť v extralige aj pre budúcu sezónu.

Jozef Čontofalský, tréner Bardejova: "Také vyvrcholenie prvoligovej súťaže som si predstavoval, lebo sme hrali pred fantastickými divákmi, ktorí si zaslúžili, aby oslavovali s nami. Stretli sa dve najlepšie mužstvá, no nebolo to jednoduché. Nedovolili sme hosťom využiť presilovku o dvoch hráčov, naši chlapci zabojovali, siahli na dno síl a v Bardejove sa tešíme zo zlatých medailí."